UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Joomla Extensions

Po ubiegłotygodniowym, wyjazdowym remisie z Łabędziem Widuchowa, pierwszy zespół Stali Szczecin powróci na stadion przy ulicy Kresowej. W sobotnie przedpołudnie zostanie rozegrane spotkanie dziewiętnastej kolejki Klasy Okręgowej grupy w którym nasz zespół podejmować będzie swoją imienniczkę z Lipian. Początek sobotniego meczu ze Stalą zaplanowano na godzinę 11:00.

Stal Lipiany po osiemnastu seriach gier znajduje się na szóstym miejscu w ligowej tabeli. Goście z Lipian jak do tej pory zgromadzili na swoim koncie trzydzieści oczek na co złożyło się dziewięć zwycięstw, trzy remisy oraz sześć porażek. Stal lepiej spisuję się w spotkaniach rozgrywanych przed własną publicznością. Zawodnicy z Lipian w meczach u siebie zgromadzili dziewiętnaście oczek, sześciokrotnie zwyciężając, raz remisując, oraz dwukrotnie schodząc z boiska pokonanymi. Jedno ze zwycięstw miało miejsce z naszą drużyną kiedy to w czwartej kolejce sezonu Stal z Lipian pokonała Stal ze Szczecina, 2:1. Jedynego gola w tamtym spotkaniu zdobył dla naszej drużyny Kacper Tokarewicz.

W meczach wyjazdowych zawodnicy z Lipian zdobyli jedenaście punktów, dzięki trzem zwycięstwom oraz dwóm remisom. Czterokrotnie schodzili jednak z boiska pokonani. W meczach wiosennych goście sobotniego spotkania potwierdzili tylko, że lepiej czują się grając na własnym obiekcie. Na inaugurację wiosny zwyciężyli w Lipianach z Energetykiem Gryfino, 3:2. Tydzień później przyszła wyjazdowa porażka z zamykającymi tabelę, Czarnymi Fiege Lubanowo, 3:2. Przed tygodniem Stal w meczu u siebie zanotowała kolejne zwycięstwo, 1:0 z Pogonią Barlinek.

Stal ze Szczecina po trzech wiosennych spotkaniach pozostaje na ósmym miejscu w ligowej tabeli. Nasi zawodnicy w osiemnastu rozegranych partiach, zgromadzili na swoim koncie dwadzieścia cztery punkty, a więc o sześć mniej od swojego najbliższego rywala. Podobnie jak Stal z Lipian, podopieczni trenera Adama Paliwody preferują grę przed własną publicznością. Szesnaście oczek, czyli 2/3 dorobku punktowego Stalowcy zdobyli w meczach rozgrywanych przy ulicy Kresowej. Pięć zwycięstw, remis oraz trzy porażki ( z Osadnikiem Myślibórz, Odrą Chojna, Morzyckiem Moryń) to bilans spotkań Stalówki w meczach rozgrywanych w Szczecinie. Na wyjazdach na dziewięć spotkań, przegraliśmy aż pięciokrotnie, odnieśliśmy dwa zwycięstwa, zaś dwukrotnie padł wynik remisowy.

Na wiosnę Stalowcy w trzech spotkaniach zgromadzili na swoim koncie cztery punkty. Na inaugurację wiosny minimalnie przegraliśmy w Myśliborzu z Osadnikiem, 1:0. Tydzień później przy Kresowej nasi zawodnicy pokonali przy Kresowej, Unię Dolice, 2:0. Natomiast przed tygodniem tak jak wspominaliśmy we wstępie, nasza drużyna zremisowała na wyjeździe z Łabędziem Widuchowa, 1:1. Podczas okresu przygotowawczego w spotkaniu rozegranym również przy ulicy Kresowej, zawodnicy trenera Paliwody pokonali Stal z Lipian, aż 6:2. Miejmy nadzieję, że w sobote także będziemy mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Początek meczu o godzinie 11:00. Serdecznie zapraszamy na stadion przy Kresowej. Na naszym profilu na Facebooku przeprowadzona zostanie relacja na żywo, także jak nie będziecie mogli być tego dnia z nami, to zapraszamy do śledzenia poczynań naszych zawodników w internecie. Bądźcie z nami!

 

Klub Sportowy "Stal" Szczecin
ul. Bandurskiego 35
71-685, Szczecin
Zostań sponsorem
Projekt i wykonanie: i2o