UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Joomla Extensions

 Już w najbliższą sobotę, tj. 12 marca, zostaną wznowione rozgrywki w Klasach Okręgowych. zawodnicy powrócą do zmagań ligowych po prawie czteromiesięcznej przerwie zimowej. Podopiecznych trenera Adama Paliwody na inaugurację wiosny czeka nie lada wyzwanie. Nasi zawodnicy w sobotnie popołudnie zmierzą się na wyjeździe z wiceliderem rozgrywek, Osadnikiem Myślibórz. Początek sobotniej batalii na stadionie w Myśliborzu został zaplanowany na godzinę 14:00.

Tak jak wspominaliśmy we wstępie, Osadnik Myślibórz po rundzie jesiennej znajduje się na drugim miejscu w ligowej tabeli. Drużyna z Myśliborza w piętnastu rozegranych spotkaniach zgromadziła na swoim koncie trzydzieści osiem punktów. Osadnik do liderującej Iskierki Szczecin traci cztery oczka, zaś nad trzecią Odrą Chojna ma sześć punktów przewagi. W poprzednią sobotę Osadnik rozegrał awansem spotkanie dziewiętnastej kolejki, a przeciwnikiem myśliborzan był zespół Arkonii Szczecin. Dość niespodziewanie to szczecinianie byli górą w tym starciu, pewnie pokonując swoich rywali aż 4:1. Była to dopiero druga porażka Osadnika w tym sezonie. Pierwszą nasz sobotni rywal zanotował w piątej kolejce kiedy to lepsza od myśliborzan okazała się być Iskierka Szczecin, wygrywając u siebie, 3:2. Łącznie w szesnastu spotkaniach Osadnik dwunastokrotnie zwyciężał, dwukrotnie dzielił się punktami i dwa razy schodził z boiska pokonany.

Zawodnicy trenera Adama Paliwody przystąpią do sobotniego starcia z ósmego miejsca w ligowej tabeli. Nasza drużyna w jesiennych piętnastu kolejkach zdobyła dwadzieścia punktów, czyli aż o osiemnaście mniej od swojego rywala. W pierwszej rundzie Stalówka sześciokrotnie cieszyła sie ze zwycięstwa, dwukrotnie w meczach naszej drużyny padł remis, zaś siedem razy lepsi okazali się być rywale. Pierwszy mecz Stali z Osadnikiem nie zostanie najlepiej zapamiętany. Na inaugurację nowego obiektu przy ulicy Kresowej, goście zwyciężyli aż 0:4, będac lepszymi w każdym aspekcie piłkarskiego rzemiosła.

W okresie przygotowawczym nasz zespół rozegrał siedem meczów kontrolnych. Stalówka odniosła w nich dwa zwycięstwa (6:2 ze Stalą Lipiany oraz 5:4 z Penkunerem SV), zanotowała remis ze Spartą Węgorzyno (3:3), zaś czterokrotnie górą byli rywale. Drużyny, które pokonywały Stalówkę w meczach sparingowych to: Viktoria Templin (2:6), Mewa Resko (1:7), Wybrzeże Rewalskie Rewal (0:5) oraz Ina Ińsko (2:7).

Miejmy nadzieję, że w sobotę nasi zawodnicy postarają się o rewanż za porażkę z rundy jesiennej. Początek sobotniego starcia o godzinie 14:00. Serdecznie zapraszamy na stadion w Myśliborzu!

Klub Sportowy "Stal" Szczecin
ul. Bandurskiego 35
71-685, Szczecin
Zostań sponsorem
Projekt i wykonanie: i2o