UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Joomla Extensions

Po niedzielnym zwycięstwie, 4:0 z Ehrle Dobra Szczecińska w ramach siódmej kolejki Szczecińskiej Klasy Okręgowej grupy 2, podopiecznych trenera Adama Paliwody bardzo szybko czeka kolejny ważny test. Na środę zaplanowano spotkania V rundy Pucharu Polski ZZPN. W tej fazie rozgrywek nasz zespół zmierzy się z IV-ligową Vinetą Wolin. Będzie to więc duże wyzwanie dla naszej drużyny. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 18:00, a spotkanie zostanie rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Kresowej w Szczecinie.

Vineta Wolin, przed sezonem zgłaszała swoje aspiracje do walki o awans do III ligi. Jak się okazuje, "Wikingowie" znajdują się w czołówce ligowej tabeli a konkretnie na czwartym miejscu. W dziewięciu rozegranych spotkaniach odnieśli sześć zwycięstw, raz zremisowali oraz dwukrotnie schodzili z boiska pokonani. Mogłoby się więc wydawać, że pozycja do walki o pierwsze miejsce jest całkiem niezła, jednakże liderem rozgrywek jest Dąb Dębno, beniaminek który prezentuje nieziemską wręcz formę. Zawodnicy z Dębna wygrali wszystkie dziewięć meczów co sprawia że Vineta ma już osiem punktów straty do lidera. Jak rozwinie się walka Wikingów o awans do III ligi? Czas pokaże. Dla wolinian starcie ze Stalą Szczecin, będzie pierwszym spotkaniem w ramach Pucharu Polski ZZPN, gdyż IV-ligowcy rozpoczynają pucharowe zmaganie właśnie od tej fazy rozgrywek.

Stalówka w "Keeza" Klasie Okręgowej grupie 2 znajduje się na siódmym miejscu w ligowej tabeli ze stratą sześciu oczek do liderującej Iskierki Szczecin. Podopieczni trenera Adama Paliwody są jak do tej pory bezkompromisowi. W siedmiu meczach zanotowali cztery zwycięstwa oraz trzykrotnie doznali smaku porażki. Ostatnie wyniki na własnym stadionie mogą wszystkich w klubie jak i kibiców napawać optymizmem przed środowym starciem z Vinetą. Po wpadcie na inaugurację rozgrywek i porażce 0:4 z Osadnikiem Myślibórz, w kolejnych meczach przy Kresowej nasi zawodnicy zanotowali już same zwycięstwa. Najpierw pokonaliśmy, 3:1 zespół Łabędzia Widuchowa, następnie przyszło zwycięstwo, 4:1 z Mierzynianką, zaś przedwczoraj zwyciężyliśmy z Ehrle Dobra Szczecińska, 4:0. To pokazuje, że atut własnego boiska może okazać się niezwykle pomocny w starciu z IV-ligowcem.

Stalówka rozpoczęła zmagania pucharowe od III rundy. W swoim pierwszym pucharowym spotkaniu zmierzyliśmy się na wyjeździe z A-klasowym, Kłosem Pełczyce. W regulaminowym czasie gry padł remis, 1:1 i o awansie naszej drużyny zadecydowały rzuty karne w których zwyciężyliśmy, 4:3. W czwartej rundzie zmierzyliśmy się z Polonią Giżyn, występującą w tej samej grupie A-klasy co nasz poprzedni rywal. Po słabym meczu w naszym wykonaniu, przegraliśmy aż 5:0, ale los uśmiechnął się do zawodników trenera Paliwody, gdyż w drużynie gospodarzy wystąpił nieuprawniony zawodnik (nadmiar żołtych kartek), co poskutkowało walkowerem na korzyść naszej drużyny.

W środowy wieczór na pewno czekają nas wielkie emocje, można by powiedzieć że będzie to taka mała przystawka przed wieczornymi meczami Ligi Mistrzów. Jak na tle wyżej notowanego rywala wypadną zawodnicy trenera Adama Paliwody? Serdecznie zapraszamy o godzinie 18:00 na trybuny boiska ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Kresowej. Dla nieobecnych tradycyjnie przeprowadzimy relację na żywo na naszym profilu na Facebooku.

Klub Sportowy "Stal" Szczecin
ul. Bandurskiego 35
71-685, Szczecin
Zostań sponsorem
Projekt i wykonanie: i2o