UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Joomla Extensions

W poprzednią niedzielę, pierwszy zespół Stali Szczecin, w pojedynku dwóch Stali uległ na wyjeździe swojej imienniczce z Lipian, 1:2. W najbliższy weekend podopieczni trenera Adama Paliwody, staną przed szansą do powiększenia swojego dorobku o kolejne trzy punkty. W ramach piątej kolejki "Keeza" Klasy Okręgowej Szczecińskiej grupy 2, nasz zespół podejmować będzie przy ulicy Kresowej starych dobrych znajomych, Mierzyniankę Mierzyn. Mierzynianka podobnie jak Stalówka od tego sezonu została przeniesiona z pierwszej do drugiej grupy. Początek rywalizacji zaplanowano na sobotę, tj. 11 września na godzinę 11:00.

Mierzynianka Mierzyn po czterech rozegranych kolejkach jest w gronie czterech zespołów, które na swoim koncie zgromadziły jak do tej pory dziewięć punktów. Zawodnicy z Mierzyna dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu zajmują trzecie miejsce w ligowej tabeli. Trzy zwycięstwa i jedna porażka to dokonania naszych sobotnich rywali w lidze. Do tego trzeba dodać wyjazdową porażkę, 2:0 w Dolicach z Unią w ramach Pucharu Polski ZZPN. Rozgrywki ligowe, zawodnicy z Mierzyna rozpoczęli od wyjazdowej porażki z Ehrle Dobrą Szczecińska, 2:1. Tydzień później pokonali przed własną publicznością zespół Energetyka Gryfino, aż 6:1. Następnie przyszła wyjazdowa wygrania, 1:2 z Czarnymi Fiege Lubanowo. Przed tygodniem Mierzynianka zwyciężyła u siebie z Pogonią Barlinek, 3:0.

Stalowcy po czterech rozegranych meczach znajdują się na dziewiątym miejscu w ligowej tabeli. Nasz zespół w rozgrywkach ligowych zanotował do tej pory dwa zwycięstwa oraz odniósł dwie porażki, co daje nam sześć zdobytych punktów. Po inauguracyjnej porażce przy Kresowej, 0:4 z Osadnikiem Myślibórz, Stalówka odniosła dwa zwycięstwa, 0:3 z Unią w Dolicach oraz 3:1 przed własną publicznością z Łabędziem Widuchowa. Przed tygodniem podopieczni trenera Adama Paliwody ulegli na wyjeździe, Stali Lipiany, 2:1. Jedynego gola dla naszego zespołu w tym spotkaniu zdobył Kacper Tokarewicz.

W poprzednim sezonie w rundzie jesiennej przy Bandurskiego w meczu pomiędzy Stalą a Mierzynianką, padł remis, 2:2. Bramki dla naszej drużyny w tym spotkaniu zdobywali Mikołaj Waszak oraz Gracjan Sylwestrzak. Na wiosnę w ramach rozgrywek grupy spadkowej, Mierzynianka zwyciężyła przed własną publicznością, 3:1. Czy tym razem pokonamy zespół z Mierzyna i przedłużymy serię zwycięstw przy Kresowej do dwóch? Serdecznie zapraszamy w sobotę o godzinie 11:00 na stadion przy ulicy Kresowej. Dla nieobecnych przeprowadzimy relację live na naszym profilu na Facebooku. Bądźcie z Nami!

 

Klub Sportowy "Stal" Szczecin
ul. Bandurskiego 35
71-685, Szczecin
Zostań sponsorem
Projekt i wykonanie: i2o