UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Joomla Extensions

W najbliższy weekend czeka nas ostatni akt sezonu 2020/2021 w Szczecińskiej Klasie Okręgowej grupie pierwszej. Wszystkie spotkania tej serii gier zostały zaplanowane na sobotę, tj. 26 czerwca na godzinę 14:00. Pierwszy zespół Stali Szczecin, uda się do Łoźnicy by tam zmierzyć się ze zdegradowanym już Orłem. Biorąc pod uwagę niejasną sytuację z liczbą spadających drużyn, dla podopiecznych trenera Adama Paliwody może to być spotkanie o być albo nie być. Na pewno ligę opuści pięć ostatnich zespołów, a może się wydarzyć tak, że będzie to nawet sześć drużyn. Stalówka obecnie jest na bezpiecznym siódmym miejscu od końca, ale tylko zwycięstwo zagwarantuje jej to miejsce na koniec rozgrywek.

Przed ostatnią serią spotkań, Orzeł Łoźnica jest przedostatni w ligowej tabeli. Zawodnicy z Łoźnicy przez cały sezon zdołali zgromadzić na swoim koncie zaledwie dziewiętnaście punktów. Osiem z nich zostało zdobyte w siedmiu kolejkach po podziale na grupy. Dwa zwycięstwa, dwa remisy oraz trzy porażki to dokonania Orła w ramach rozgrywek w grupie B. Orzeło pokonał na wyjeździe Falę Międzyzdroje, 2:3 oraz u siebie Tanowię Tanowo, 3:0, zremisował 1:1 w Brojcach z Wichrem oraz 3:3 u siebie z Dębem Dębice. Trzy porażki to mecze z Jantarem Dziwnów (4:3), Mierzynianką Mierzyn (1:2) oraz Sarmatą Dobra (6:0). Tak jak wspominaliśmy wcześniej pewnym jest, że Orzeł w przyszłym sezonie zagra w rozgrywkach klasy A.

Stal Szczecin obudziła się w najodpowiedniejszym dla siebie momencie. Po trzech porażkach z rzędu przyszły trzy zwycięstwa co pozwoliło naszej drużynie wyprzedzić Mierzyniankę Mierzyn i awansować na trzecie miejsce w tabeli grupy B. Może się okazać, że będzie to sytuacja absolutnie kluczowa jeśli chodzi o utrzymanie się w lidze. Podopieczni trenera Adama Paliwody zgromadzili na swoim koncie trzydzieści osiem punktów i mają punkt przewagi nad czwartą Mierzynianką. Istnieje scenariusz, że czwarte miejsce może nie dać utrzymania, dlatego w jutrzejszym spotkaniu po prostu musimy zdobyć trzy punkty.

W jesiennym spotkaniu pomiędzy Orłem a Stalówką rozegranym również w Łoźnicy górą byli gospodarze, którzy zwyciężyli, 2:1 po golu w ostatniej akcji spotkania. Jedynego gola w tamtym meczu dla naszej drużyny zdobył Tomasz Cydzik. Serdecznie zapraszamy w sobotnie popołudnie na stadion w Łoźnicy. Początek rywalizacji o godzinie 14:00. Dla nieobecnych, jak zwykle przeprowadzimy relację na żywo na naszym profilu na Facebooku.

Klub Sportowy "Stal" Szczecin
ul. Bandurskiego 35
71-685, Szczecin
Zostań sponsorem
Projekt i wykonanie: i2o