UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Joomla Extensions

Dwie kolejki pozostały do zakończenia sezonu 2020/2021 w Szczecińskiej Klasie Okręgowej grupie 1. Pierwszy zespół Stali Szczecin rozegra jeszcze po jednym spotkaniu przed własną publicznością jak i na wyjeździe. W sobotę, tj. 19 czerwca, podopieczni trenera Adama Paliwody zagrają po raz ostatni przy ulicy Bandurskiego w tym sezonie. Jako, że nasz klub uzyskał już zgodę na użytkowanie nowego obiektu przy ulicy Kresowej, może być to w ogóle ostatni mecz zespołu seniorów na stadionie przy Bandurskiego w historii. Przeciwnikiem, który stanie naprzeciwko naszych zawodników w najbliższy weekend będzie Fala Międzyzdroje. Mecz rozpocznie się tradycyjnie o godzinie 11:00.

Nasz sobotni rywal, Fala Międzyzdroje na dwie kolejki przed końcem znajduje się na siódmym miejscu w tabeli grupy spadkowej. Zawodnicy znad morza zgromadzili na swoim koncie dwadzieścia punktów. Biorąc pod uwagę, że z naszej ligi spadnie nie cztery, a pięć zespołów, Fala nie ma już szans na pozostanie w Szczecińskiej Klasie Okręgowej. Po podziale na grupy, Fala zdobyła siedem oczek. Dwa zwycięstwa, remis oraz trzy porażki to osiągnięcia zespołu z Międzyzdrojów. Fala pokonała Wichra Brojce, 7:2 oraz Dąb Dębice na wyjeździe 3:1, zremisowała tydzień temu z Sarmatą, 1:1, zaś porażki zanotowała z Mierzynianką Mierzyn, Orłem Łoźnica oraz z Tanowią Tanowo.

Stalówka przystąpi do sobotniej rywalizacji po dwóch zwycięstwach z rzędu. Podopieczni trenera Adama Paliwody, dzięki tym sześciu oczkom, praktycznie zapewnili sobie utrzymanie. Nasz zespół ma na swoim koncie trzydzieści pięć zdobytych oczek co pozwala Stali na zajmowanie trzeciej lokaty w tabeli grupy B. Zespół z Bandurskiego ma jeszcze realne szanse na zakończenie rozgrywek na drugim miejscu gdyż tracimy tylko jeden punkt do Sarmaty z Dobrej, natomiast punkt za naszymi plecami znajduje się Mierzynianka Mierzyn. Trzy zwycięstwa oraz trzy porażki, bilans bramkowy 10-10 to osiągnięcia naszej drużyny po podziale na grupy.

W rundzie jesiennej oba zespoły zmierzyły się ze sobą również na stadionie przy ulicy Bandurskiego. Górą byli gospodarze, którzy pewnie pokonali swoich przeciwników, 4:0. Gole dla naszej drużyny w tamtym meczu zdobywali Jakub Wośkowiak, Tomasz Cydzik oraz przebywający na wypożyczeniach, Gracjan Sylwestrzak i Marcel Wójtowicz. Czy zawodnicy Stali Szczecin pożegnają się ze swoją publicznością zwycięstwem? Serdecznie zapraszamy w sobotę o godzinie 11:00 na stadion przy Bandurskiego. Dla nieobecnych przeprowadzimy relację na żywo z tego wydarzenia. Do zobaczenia!

Klub Sportowy "Stal" Szczecin
ul. Bandurskiego 35
71-685, Szczecin
Zostań sponsorem
Projekt i wykonanie: i2o