UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Joomla Extensions

Pomimo prowadzenia do przerwy, 2:0, w meczu inauguracyjnym rozgrywki wiosenne z Wybrzeżem Rewalskim Rewal, naszej drużynie udało się zaledwie zremisować. Tydzień później nadchodzi kolejna szansa na zdobycie kompletu punktów. Wydaje się wręcz, że będzie ona wymarzona. W ramach dziewiętnastej kolejki Szczecińskiej Klasy Okręgowej grupy północnej, zespół Stali Szczecin zmierzy się na wyjeździe z Dębem Dębice, drużyną z którą w rundzie jesiennej udało się wygrać najwyżej. Spotkanie w Dębicach zostanie rozegrane w sobotę, tj. 13 marca o godzinie 15:00.

Sobotni rywal Stalówki przegrał aż dwanaście z osiemnastu rozegranych dotychczas meczów. Pozostałe sześć rywalizacji zakończyło się pięcioma zwycięstwami oraz jednym remisem. Jako, że mecz odbędzie się w Dębicach, wartym podkreślenia jest fakt, że aż trzynaście z szesnastu zdobytych punktów zawodnicy Dębu zdobyli grając jako gospodarz. W dziewięciu konfrontacjach na własnym obiekcie Dąb czterokrotnie wygrywał, raz zremisował oraz odniósł cztery porażki. W delegacjach drużyna z Dębic odniosła aż osiem porażek, a swoje jedyne punkty na wyjeździe udało się zdobyć po zwycięstwie w ostatniej kolejce rundy jesiennej z Wichrem Brojce, 1:3. Szesnaście oczek pozwala naszemu najbliższemu rywalowi na zajmowanie czternastego miejsca w ligowej tabeli. Na inaugurację wiosny Dąb przegrał na wyjeździe ze Spartą Gryfice, 2:1.

Po zeszłotygodniowym remisie z Wybrzeżem Rewalskim Rewal, podopieczni trenera Adama Paliwody z dorobkiem dwudziestu trzech punktów pozostają na dwunastym miejscu w tabeli. Pomimo zaledwie dwóch miejsc różnicy, nasza drużyna ma siedem punktów przewagi nad swoim sobotnim rywalem. Taką samą stratę nasz zespół ma do zajmującej czwarte miejsce Sparty Gryfice. Stalówka podobnie jak gospodarze odniosła zaledwie jedno zwycięstwo na wyjeździe, udało się do tego dołożyć cztery remisy, zaś czterokrotnie schodziliśmy z boiska pokonani. Wydaje się, że remisy to nadal bolączka naszej drużyny. Na osiemnaście meczów, Stalówka aż ośmiokrotnie dzieliła się punktami co jest najwyższym wynikiem w całej lidze. Nawiązując do tytułu tej zapowiedzi, w pierwszym spotkaniu pomiędzy obiema drużynami przy Bandurskiego padł wynik 5:1 dla Stalówki. Gole w tamtej rywalizacji zdobywali Gracjan Sylwestrzak, Damian Klowan, Paweł Lisowski, Tomasz Cydzik, zaś ostatni gol był trafieniem samobójczym. Nie mielibyśmy chyba wszyscy nic przeciwko aby w sobotę powtórzyć tak okazałe zwycięstwo.

Początek sobotniej rywalizacji o godzinie 15:00. Serdecznie zapraszamy Państwa do śledzenia relacji na żywo, którą tradycyjnie przeprowadzimy na naszym profilu Facebookowym.

Klub Sportowy "Stal" Szczecin
ul. Bandurskiego 35
71-685, Szczecin
Zostań sponsorem
Projekt i wykonanie: i2o