UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Joomla Extensions

Dokładnie po 104 dniach do rywalizacji ligowej powrócą zawodnicy pierwszego zespołu Stali Szczecin. Już w najbliższy weekend nasi zawodnicy rozegrają inauguracyjne spotkanie rundy wiosennej w sezonie 2020/2021. W ramach osiemnastej kolejki Szczecińskiej Klasy Okręgowej grupy pierwszej, podopieczni trenera Adama Paliwody gościć będą w Szczecinie zespół Wybrzeża Rewalskiego Rewal. Mecz odbędzie się w sobotę tj. 6 marca o godzinie 11:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Witkiewicza.

Nasz sobotni rywal zajmuje po rundzie jesiennej wysokie, piąte miejsce. W siedemnastu rozegranych spotkaniach zespół z Rewala zdobył dwadzieścia osiem punktów. W przypadku drużyny Wybrzeża dysproporcja w zdobywaniu punktów u siebie oraz na wyjeździe praktycznie nie istnieje. Na własnym boisku Wybrzeże zdobyło piętnaście punktów, zaś z delegacji udało się przywieźć trzynaście oczek. Osiem zwycięstw, cztery remisy, pięć porażek i bilans bramkowy 43-30 to dokonania ekipy znad morza w pierwszej części sezonu. W ostatnim meczu o punkty Wybrzeże uległo na wyjeździe Sparcie Gryfice, 1:3.

 Podopieczni trenera Adama Paliwody zakończyli rundę jesienną ze stratą sześciu punktów do swojego najbliższego rywala, mając na swoim koncie dwadzieścia dwa oczka. Ścisk w środku tabeli powoduje jednak, że jest to różnica aż siedmiu pozycji i nasza drużyna znajduje się na dwunastym miejscu. Gdy popatrzymy na wyniki Stalówki, różnica punktów zdobywanych przy Bandurskiego i na wyjeździe jest już jednak widoczna. Grając u siebie nasz zespół zdołał zdobyć w ośmiu meczach piętnaście punktów, zaś z dziewięciu wyjazdów udało się przywieźć zaledwie siedem oczek i wygrać tylko jedno spotkanie ( 3:1 z Tanowią Tanowo). Pięć zwycięstw, siedem remisów, pięć porażek i bilans bramkowy 32-28 to całość dokonań naszej drużyny w rundzie jesiennej. W ostatniej kolejce poprzedniej rundy, Stalówka pewnie pokonała przy Bandurskiego, Falę Międzyzdroje, 4:0.

W pierwszym spotkaniu pomiędzy obiema drużynami padł remis, 1:1 a jedyną bramkę dla naszej drużyny zdobył Gracjan Sylwestrzak, który jest wypożyczony do końca sezonu do IV-ligowej Sparty Węgorzyno. Czy zespół Stalówki rozpocznie rundę wiosenną od zwycięstwa? Pierwszy gwizdek sędziego Damiana Dróżki zabrzmi w sobotę o godzinie 11:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Witkiewicza. Przypominamy, że ze względu na obowiązujące restrykcje, mecze nadal rozgrywane są bez udziału publiczności. Jak zwykle więc przeprowadzimy dla Państwa relację na żywo z tego wydarzenia. Prosimy śledzić nasz fanpage na Facebooku.

;

Klub Sportowy "Stal" Szczecin
ul. Bandurskiego 35
71-685, Szczecin
Zostań sponsorem
Projekt i wykonanie: i2o