UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Joomla Extensions

Sześć kolejek zostało rozegranych jak do tej pory w sezonie 2020/2021. Niewiele więc brakuje nam do połowy rundy jesiennej w której zaplanowano siedemnaście meczów. W siódmej serii gier podopiecznych trenera Adama Paliwody czeka niezwykle trudne zadanie. Nasz zespół uda się w sobotę do Nowogardu, by tam o godzinie 11:00 zmierzyć się z niepokonanym dotychczas Pomorzaninem. Co ciekawe, spotkanie zostanie rozegrane na bocznym boisku ze sztuczną nawierzchnią, na którym walka o ligowe punkty będzie toczyła się po raz pierwszy.

Tak jak wspominaliśmy wcześniej, Pomorzanin Nowogard jest po sześciu kolejkach drużyną niepokonaną. Trzy zwycięstwa oraz trzy remisy to bilans gospodarzy sobotniej rywalizacji. Dzięki dwunastu zdobytym punktom Pomorzanin zajmuje trzecie miejsce w lidze. Przed własną publicznością drużyna z Nowogardu zgromadziła siedem oczek po zwycięstwach z Prawobrzeżem Świnoujście (3:0) oraz z Mierzynianką Mierzyn (2:0), a także po remisie z Wichrem Brojce (1:1). Na wyjazdach Pomorzanin dwukrotnie remisował 1:1, z Tanowią Tanowo oraz Spartą Gryfice, a także wysoko pokonał Orła Łożnicę, 6:1. Warto więc zauważyć, że jak do tej pory zawodnicy z Nowogardu mierzyli się praktycznie z samymi drużynami znajdującymi się w dolnych rejonach tabeli.

Stalówka z kolei dobre mecze przeplata nieco słabszymi. W efekcie nasza drużyna po sześciu kolejkach ma na swoim koncie osiem zdobytych punktów po dwóch zwycięstwach, dwóch remisach, a także dwóch porażkach. Na pierwszy rzut oka widać, że podopieczni trenera Paliwody dużo lepiej czują się grając przed własną publicznością gdzie zdobyli do tej pory sześć punktów po zwycięstwach, 5:1 z Dębęm Dębice, a także przed tygodniem 1:0 z Arkonią Szczecin. Na wyjazdach wyglądamy nieco gorzej. Remisy, 1:1 z Wybrzeżem Rewalskim Rewal, 2:2 z Jantarem Dziwnów oraz porażka 1:3 w Dobrej z Sarmatą to wyniki naszej drużyny w delegacjach. Osiem zdobytych punktów pozwala na ten moment plasować się na dziewiątym miejscu w tabeli.

Warto odnotować, że zawodnicy Stali Szczecin nie potrafią wygrać na wyjeździe w lidze od czternastu spotkań. Ostatnie wyjazdowe zwycięstwo nasza drużyna zanotowała w sezonie 2018/2019. 20 kwietnia 2019 roku, pokonaliśmy Osadnika Myślibórz, 2:0. Czy Stalówka przełamie w końcu tą fatalną passę i zwycięży w delegacji? Serdecznie zapraszamy w sobotę do Nowogardu. Początek meczu o godzinie 11:00.

 

Klub Sportowy "Stal" Szczecin
ul. Bandurskiego 35
71-685, Szczecin
Zostań sponsorem
Projekt i wykonanie: i2o