UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Joomla Extensions

I w ten oto sposób dotarliśmy do ostatniego akordu sezonu 2018/2019 w Szczecińskiej Klasie Okręgowej. Na zakończenie rozgrywek, pierwszy zespół Stali Szczecin zmierzy się na wyjeździe z Dębem Dębno. Dojdzie więc do starcia dwóch drużyn środka tabeli, które na przyszły sezon na pewno będą miały nieco wyższe aspiracje. Mecz zaplanowano na sobotę na godzinę 17:00.

Dąb Dębno po dwudziestu dziewięciu rozegranych meczach znajduje się ósmym miejscu w ligowej tabeli. Gospodarze sobotniego spotkania zgromadzili na swoim koncie 38 punktów, zwyciężając 11 razy, 5-krotnie remisując, doznali również 13 porażek. W meczach drużyny z Dębna padły 92 bramki z czego 43 jest autorstwem Dębu, zaś 49 zdobyli rywale. W tabeli rundy wiosennej Dąb zajmuje 9 miejsce z dorobkiem dwudziestu punktów zdobytych w czternastu spotkaniach. Warto również dodać, że 26 z 38 punktów, Dąb zdobył przed własną publicznością. W ostatniej kolejce zespół z Dębna przegrał na wyjeździe z Ogniwem Babinek, 4:0. 

 Stal Szczecin na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek plasuje się na dziesiątej pozycji w ligowej tabeli. Zawodnicy z Bandurskiego zdobyli do tej pory 33 punkty na co złożyło się 8 zwycięstw i 9 remisów, dodatkowo nasz zespół odniósł 12 porażek. W meczach drużyny ze Szczecina padło 88 bramek. Podobnie jak zawodnicy z Dębna, Stal zdobyła w tym sezonie 43 bramki, zaś 55 bramkarze naszej drużyny wyciągali piłkę z siatki. Na wiosnę Stalówka zanotowała olbrzymi progres punktowy w porównaniu do rundy jesiennej. Przypomnijmy, że na jesień zdobyliśmy zaledwie 8 oczek, zaś 25 punktów zdobytych na wiosnę daje naszej drużynie 5 miejsce w tabeli rundy rewanżowej. Jeśli chodzi o mecze rozgrywane na wyjeździe, Stalówka zdobyła zaledwie 12 z 33 punktów. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Adama Paliwody, pokonali przed własną publicznością Gavię Choszczno, 3:1 po trafieniach Tomasza Cydzika, Damiana Klowana oraz Konrada Pysia. 

W rundzie jesiennej spotkanie między obiema drużynami zakończyło się remisem, 1:1 pol golach Konrada Pysia dla Stali oraz Damiana Kuśnierczaka dla Dębu. Statystyki meczów domowych i wyjazdowych z tego sezonu wskazują, na zwycięstwo Dębu, ale nasza drużyna na pewno będzie chciała zakończyć sezon wygraną. Serdecznie zapraszamy w sobotę tj. 15 czerwca o godzinie 17:00 na stadion w Dębnie, zakończmy ten sezon razem!

 

Klub Sportowy "Stal" Szczecin
ul. Bandurskiego 35
71-685, Szczecin
Zostań sponsorem
Projekt i wykonanie: i2o