Na pewno nie tak wyobrażali sobie zawodnicy oraz kibice mecz z Mierzynianką Mierzyn. Po wysoko wygranych derbach z Arkonią Szczecin apetyty były mocno rozbudzone. Dzisiejsze spotkanie to niemalże kopia tego, które mieliśmy okazję zobaczyć jesienią na stadionie przy ulicy Bandurskiego. Stal Szczecin częściej utrzymująca się przy piłce i Mierzynianka ograniczająca się tylko do kontr lub grania długiej piłki przed siebie, niestety na nasz zespół dzisiaj to wystarczyło. Przez pierwsze dwadzieścia minut Stalówka sprawiała lepsze wrażenie, swoje okazje mieli Dominik Ceglarek oraz Mateusz Wiśniewski, strzał tego pierwszego tuż sprzed linii bramkowej wybili obrońcy, zaś napastnik Stalówki trafił w boczną siatkę. W 25 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Długie podanie za linie obrońców wykorzystał Ruciński który w sytuacji sam na sam pokonał Sikorskiego i mieliśmy 1:0. W 37 gospodarze podwyższyli prowadzenie po ładnym strzale z dystansu Rajmera prosto w okienko bramki strzeżonej przez Sikorskiego. Nasz młody golkiper zastępujący dziś w bramce Mateusza Jarząbka był w tej sytuacji bez szans. Ostatnią bramkę tego spotkania kibice zobaczyli trzy minuty przed przerwą. Jeden z zawodników Mierzynianki po raz kolejny znalazł się w sytuacji jeden na jeden z Sikorskim i ustalił wynik na 3:0 dla Mierzynianki. W drugiej połowie pomimo wszelkich starań i prób naszej drużyny nie udało się zdobyć chociażby jednego gola. Swoje sytuacje mieli Mateusz Wiśniewski po którego strzale piłka trafiła w słupek czy też Adam Bogacz, tu piłka poszybowała nad bramką, ale wynik nie uległ już zmianie i ostatecznie Stalówka w siedemnastej kolejce przegrała z Mierzynianką Mierzyn, 0:3.

Mierzynianka Mierzyn - Stal Szczecin 3:0 (3:0)

Skład: Sikorski - Maciej Dochniak(Żurawik), Bogacz, Cydzik, Woźniak(Krasiński) - Wojciech Dochniak, Malczewski, Ceglarek, Pyś(Storek), Sypuła - Wiśniewski.

Pozostali: Staciwa, Kowalski, Mołda, Kujawski