Lepszej inauguracji rundy wiosennej chyba nie mogliśmy sobie wyobrazić. W niedzielne popołudnie podopieczni Tomasza Jechny rozbili Arkonię Szczecin w meczu derbowym, aż 5:0. Dzięki temu zwycięstwu Stalówka przeskoczyła lokalnego rywala i zajmuje obecnie czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Stal Szczecin - Arkonia Szczecin 5:0 (2:0)

Skład: Jarząbek - Żurawik, Bogacz, Cydzik, Maciej Dochniak - Malczewski, Kowalski, Ceglarek, Pyś, Wojciech Dochniak - Wiśniewski.

Rezerwowi: Sikorski, Grązka, Sypuła, Witczak, Staciwa, Storek, Woźniak

Na pierwszego gola kibice zgromadzeni na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Witkiewicza musieli poczekać do 30 minuty spotkania. Po stałym fragmencie gry piłka spadła pod nogi ustawionego dwadzieścia pięć metrów od bramki Patryka Kowalskiego. Młody pomocnik zdecydował się na strzał z pierwszej piłki, trafiając idealnie w samo okienko bramki strzeżonej przez Klichowskiego. Dziewięć minut później drugiego gola dla naszej drużyny zdobył Konrad Pyś, który minął obrońcę przepuszczając piłkę między jego nogami i strzałem lewą nogą pod poprzeczkę podwyższył prowadzenie. W drugiej połowie goście próbowali nieco śmielej zaatakować co było wodą na młyn dla dobrze dysponowanych tego dnia Stalowców. Swoje gole dołożyli jeszcze w 63 minucie Wojciech Dochniak, w 83 minucie Bartłomiej Malczewski i w 86 minucie Mateusz Wiśniewski. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem, 5:0.